ایران پر از شهرهای منحصر به فردی است که هر کدام صاحب عنوان و شهرتی به خصوص هستند، اما شهرتی که رامسر برای خود دست و پا کرده با شهرهای دیگر متفاوت است.عروس شهرهای شمال! مهمترین دلیلی که باعث شده این عنوان ارزشمند به شهرستان رامسر نسبت داده شود مکان های دیدنی شگفت انگیزی است که در این مقاله به شما معرفی می کنیم.

این جاذبه های دیدنی به قدری زیبا هستند که می توانند چشمان شما را مهمان شگفت انگیزترین مناظر دنیا کنند. با ما همراه باشید تا با منحصر به فردترین مکان های دیدنی ایران آشنا شوید!

جاذبه های گردشگری رامسر

در این مطلب قرار نیست تنها به چند خط توضیح اکتفا کنیم، بلکه تصاویر هریک را در اختیارتان قرار می دهیم تا برای انتخاب رامسر به عنوان هدف بعدی سفر خود هیچ شکی به دل راه ندهید.

مکان های دیدنی رامسر به همراه عکس

به یاد داشته باشید که بازدید از تمام این جاهای دیدنی در یک سفر ۳ یا ۴ روز نمی گنجد و برای دیدن آن ها باید حداقل یک هفته در سفر باشید. همچنین پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد بازدید از تمام این جاذبه های گردشگری را دارید با خودروی شخصی سفر کنید.

جواهر ده – صدرنشین زیباترین روستاهای ایران

نام این روستا به تنهایی می تواند به شما بفهماند که جای درستی را انتخاب کرده اید. در ابتدای مطلب توضیح دادیم که جاذبه های گردشگری رامسر باعث شده اند تا به رامسر عنوان عروس شهرهای شمال ایران داده شود، اما حالا می خواهیم بگوییم که چرا نام این روستا جواهرده است.

همانطور که جواهر می تواند باعث زیبایی شود، روستای جواهرده نیز مانند جواهری است که گردشگران خارجی و داخلی را برای بازدید از رامسر جذب می کند.

خوشبختانه این روستا همواره طبیعتی بکر و دست نخورده داشته و آب و هوای بی نظیر آن تجربه ای به یادماندنی برایتان رقم می زند. تمام این موارد باعث شده که جواهرده را صدرنشین زیباترین روستاهای ایران بدانیم.

روستای جواهرده یکی از مکان های دیدنی اطراف رامسر به شمار می رود و فاصله آن تا شهر تنها ۳۰ دقیقه است.

پارک جنگلی و آبشار صفارود

این روزها یافتن طبیعت بکر مانند یافتن گوهری نایاب است که برای رسیدن به آن باید یک کشور را زیر و رو کنید، اما بد نیست بدانید که رامسر پر از جاذبه های بکر و طبیعی بوده و می تواند حال و هوایتان را زیر و رو کند.

پارک جنگلی صفارود یکی از این مکان های بکر است که به دلیل قرارگیری در دل دره ها و دسترسی نسبتا دشوار همچنان به عنوان منطقه ای دست نخورده محفوظ مانده است. البته اکنون برای رسیدن به مناطق بکر این بوستان می توانید از پله هایی که برای ورود از جاده ساخته شده استفاده کنید. پارک جنگلی صفارود با عنوان «آب معدن» هم شناخته می شود.

تله کابین رامسر – مکان های دیدنی رامسر در یک نگاه

اگر دوست دارید در یک نگاه عروس شهرهای ایران را ببینید، باید از تله کابین رامسر استفاده کنید. این تله کابین که به عنوان طولانی ترین تله کابین کشور شناخته می شود از نزدیکی سواحل خزر شروع شده و تا ارتفاعات جنگلی این شهر ادامه پیدا می کند.

تله کابین رامسر تنها تله کابین در تمام خاورمیانه است که ارتفاعات جنگلی را به مناطق ساحلی متصل می کند.

این تله کابین با سرعت ۳ متر بر ثانیه حرکت می کند و مسیری ۲۰۰ متری را در مدت ۱۲ دقیقه طی کرده و به ارتفاع ۷۰۰ متری می رسد.

جنگل دالخانی، زیباترین جنگل خطه شمال

حتی بهترین تصاویر هم نمی توانند گویای زیبایی های این جنگل باشند. تنها راهی که می توانید حقیقت زیبایی های جنگل دالخانی را کشف کنید حضور در این منطقه است.

عنوانی که گردشگران حرفه ای و با تجربه برای این منطقه در نظر گرفته اند «دالان بهشت» است. مه غلیظ، ارتفاع مناسب این منطقه، درختان سر به آسمان کشیده، پوشش گیاهی زیبا و فضای افسانه ای این جنگل دالان بهشت را به مکانی مناسب برای طبیعت گردی و کوهنوردی تبدیل کرده است.

سد میجران – چشم اندازی بکر از بهشت مازندران

یکی دیگر از جاذبه های بی نظیر شهرستان رامسر که باعث زیبایی آن است سد میجران است. مناظر سد میجران به واقع یکی از بهترین چشم اندازهای این منطقه است. طبیعت بکر این منطقه، جنگل های دیدنی آن و هوای مه آلود این منطقه باعث خلق مناظر و چشم اندازهایی می شود که احتمالا در تمام عمرتان ندیده باشید. آب و هوای بی نظیر این منطقه هم می تواند حال و هوایتان را به کل عوض کند.

سد میجران منطقه ای حفاظت شده است که بازدید از سد را از فاصله ای دور برای گردشگران فراهم کرده است، اما از همین فاصله دور هم می توانید طبیعت حیرت انگیز این منطقه را مشاهده کنید. این سد که در فاصله ۲۰ کیلومتری از رامسر قرار دارد محل مناسبی برای ماهیگیران نیز به شمار می رود.

شعبه رامسر باغ ایرانی

باغ ایرانی یکی از آثار زیبای گردشگری است که در لیست جاذبه های گردشگری تحسین شده از بزرگترین مراجع گردشگری خارجی است. باغ ایرانی شعبه های مختلفی در شهرهای مختلف ایران داشته که هر کدام زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند. باغ ایرانی رامسر هم یکی از شعبات این باغ زیباست.

باغ های ایرانی در لیست آثار ثبت شده ملی نیز قرار دارند. باغ ایرانی رامسر هم با مساحت ۳۳ هکتاری خود جذابیت های بسیاری برای تماشا دارد و می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند.

منطقه ییلاقی گرسماسر

یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری طبیعی رامسر منطقه ییلاقی گرسماسر است که بسیاری از گردشگران با آن آشنایی دارند. گرسماسر در واقع یک روستا با طبیعتی زیبا و شرایط آب و هوایی بی نظیر است که قرارگیری آن در ارتفاعات و مناطق کوهستانی باعث شده که منطقه ای ییلاقی تبدیل شود. این منطقه تابستان های شگفت انگیزی دارد و در صورتی که در فصل های گرم به این منطقه سفر کردید هرگز آن را فراموش نکنید.

منطقه ییلاقی گرسماسر

طبیعت بکر و شگفت انگیز رامسر بی پایان است. اکنون احتمالا می توانید با اطمینان بگویید که رامسر بهشت شمال محسوب می شود یا خیر. جنت رودبار یکی دیگر از نقطا دیدنی رامسر است که با دیدن تصاویر آن قطعا برای سفر به رامسر برنامه ریزی می کنید.

دهستان جنت رودبار رامسر

در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامسر یکی دیگر از جاذبه های دیدنی طبیعی رامسر قرار گرفته است. این آبشار که در فضایی زیبا و حیرت انگیز قرار گرفته است در پایین دست جاده جنت رودبار قرار دارد. در نزدیکی این آبشار نیز یک رودخانه مشهور با نام چالک رود قرار دارد که باعث زیبایی بیشتر این منطقه می شود. این رود پس از گذشت از کوه ها و دره ها و جنگل های این منطقه به دریای خزر می رسد.

آبشار سیاسرت رامسر

اگر تا به حال فکر می کردید که خرم آباد تنها شهری است که پر از آبشارهای زیبا و پرآب است اشتباه می کردید. شهرستان رامسر نیز به دلیل برخورداری از کوهستان های پربارش و بارندگی های مداوم در فصل های مختلف جز شهرهایی است که آبشارهای پرآب و خروشانی در آن قرار دارد. آبشار ایج یکی از آبشارهای شهرستان رامسر است که با نام آبشار ده قلو نیز شناخته می شود. مهمترین ویژگی این آبشار پرآب بودن آن است. پوشش گیاهی این منطقه نیز در نوع خود بسیار جذاب و شگفت انگیز است.

رامسر، با قاطعیت بهشت شمال ایران است

مهمترین نکته ای که باید در مورد شهرستان رامسر بدانید این است که این موارد تنها چند مورد از شناخته شده ترین مناطق دیدنی رامسر است. بسیاری دیگر از جاهای دیدنی رامسر وجود دارند که در این مطلب از آن ها نامی نبردیم. علاوه براین در رامسر مکان های دیدنی غیر طبیعی بسیاری هم وجود دارند که هر کدام می توانند به تنهایی دلیل قانع کننده برای سفر به این شهر باشند. برای اجاره ویلا در رامسر از وبسایت شب کمک بگیرید.